Dary jesieni

13/11/2011, Katarzyna Ganobis, zdjęcia: Magdalena Kasprzak

8 listopada odbyła się kolejna edycja szkolnego konkursu edukacyjnego – „Cztery Pory Roku” pt.: „Dary jesieni”. Konkurs skierowany był do uczniów szkoły podstawowej. Tak jak zawsze część zadań konkursowych wykonywali grupowo, a część miała charakter indywidualny. Wyciągane z kosza „Dary jesieni” były punktem wyjścia do kolejnych konkurencji.

Uczniowie rozpoznawali owoce i warzywa, kosztowali owoców oraz przetworów z warzyw, przeliczali „dary” z lasu i parku, przewlekali sznurek przez otwory w papierowych owocach oraz łączyli w pary narysowane warzywa. Uzupełnieniem zadań była prezentacja komputerowa związana z tematyką jesienną. Nie zabrakło również jesiennych piosenek. Na zakończenie uczestnicy konkursu z „Darów jesieni” wykonali jesienne ludziki.

Kolejna edycja konkursu w zimie.