Konkurs: Jesień w lesie

13/11/2011, Aleksandra Szymała

26 października w ramach obchodów Międzynarodowego Roku Lasóww przedszkolu odbył się Konkurs„Jesień  w lesie”.Do dzieci przykicał wesoły Zajączek,  który zaprosił dzieci na jesienny spacer.

Pierwszym zadaniem było znalezienie odpowiedniego ubioru na to wyjście z Zajączkiem oraz próby samodzielnego ubrania kaloszy. Z piosenką na ustach „Ola i liście” dzieci dotarły do lasu, gdzie ozdabiały drzewa w liście, rozpoznawały i karmiły leśne zwierzęta.

Było tam miłe spotkanie ze zwinną wiewiórką, kłującym jeżem, „złym” dzikiem, niedźwiedziem oraz sarną.  Po zabawie ruchowej- ”wiewiórki w dziupli”  niespodzianką dla wychowanków była degustacja posegregowanych wcześniej orzeszków, jabłek oraz miodu.

Po konkurencjach Zajączek  wręczył dzieciom ordery „Przyjaciela lasu” oraz słodkości. Uwieńczeniem konkursu było wspólne zdjęcie i Dyplomy. Wszyscy doskonale się bawili o czym świadczą nasze zdjęcia. Zapraszamy do obejrzenia galerii.