Wycieczka do lasu

25/09/2009, Martyna Płonowska-Troszka

25 września prawie czterdziestu uczniów szkoły podstawowej, gimnazjum i przedszkola wybrało się na pierwszą w tym roku wycieczkę do lasu. Celem była "Dróżka Kopruszka".

Jest to nowa i bardzo ciekawa ścieżka edukacyjna Nadleśnictwa Rybnik urządzona w Przegędzy. Jak i w poprzednim roku, naszym przewodnikiem była pani leśnik Joanna Kremiec, która zdążyła się już zaprzyjaźnić z naszymi dziećmi. Wszyscy dzielnie przemierzyli całą, ponad kilometrową trasę, zatrzymując się przy kolejnych tablicach edukacyjnych, przedstawiających zwierzęta i roślinność, występującą w naszych lasach. Przyglądając się drzewom oraz zbierając spadające liście, żołędzie i szyszki uczniowie sami mogli zaobserwować zmiany zachodzące w przyrodzie wraz z zmieniającymi się porami roku. Prócz walorów edukacyjnych wycieczka miała także inne zalety- dzieci przyjemnie i zdrowo spędziły czas na łonie natury. Naszą wyprawę zakończyliśmy posiłkiem na leśnej polanie bo przecież po takim spacerze nasi mali leśnicy nabrali wilczego apetytu.