Mityng Pływacki

28/11/2011, Magdalena Kasprzak, zdjęcia: Ewa Kot

Tradycyjnie wraz z końcem listopada S.T. „Promyk” gościła pływaków Oddziału Regionalnego Olimpiady Specjalne Polska - Śląskie  podczas XIX Regionalnego Mityngu Pływackiego Olimpiad Specjalnych, Rybnik 25.11.2011. Od lat zawody te realizowane są we współpracy ze Specjalnym Zespołem Szkolno – Przedszkolnym z Rybnika przy wsparciu Oddziału Regionalnego Olimpiady Specjalne Polska – Śląskie. Po raz trzeci do oraganizacji przyłączył się również MOSiR Rybnik.

Honorowy Patronat nad imprezą objął Prezydent Miasta Rybnika Adam Fudali, natomiast zawody otwarła w jego imieniu pani Joanna Kryszczyszyn – Zastępca Prezydenta Miasta. Ceremonię Otwarcia, jak i całe zawody zaszczyciło wielu znamienitych gości, wśród których znalazł się przedstawiciel Komitetu Krajowego Olimpiady Specjalne Polska pan Grzegorz Kurkowski. W imprezie wzięło udział 22 sekcji Oddziału Regionalnego - Śląskie oraz 1 sekcja z zaprzyjaźnionego Oddziału Regionalnego - Opolskie. Najwiekszą reprezentację wystawił gospodarz imprezy - S.T. "Promyk", w skałd której weszli rownież uczniowie SZSP w Rybniku. W sumie blisko 140 zawodników rywalizowało na dystansach 15m (z asystą, lub sprzętem pneumatycznym), 25m, 50m , 100m, 200m, w stylach dowolnym, klasycznym, grzbietowym, motylkowym. Wystartowało również 12 sztafet (w dwóch grupach sprawnościowych) 4X25m stylem dowolnym.

Podczas zawodów realizowany był kolejny etap programu edukacyjno - zdrowotnego "Wiem i nie boję się". Przeprowadzono badania biometryczne zawodników, natomiast rodzice naszych pływaków mieli okazję indywidualnie porozmawiać ze specjalitami na temat dojrzewania osób z niepełnosprawnością intelektualną.

Jak co roku w organizację zawodów zaangażowana była pokaźna ilość ludzi :

sędzia główny – pan Aleksander Bielecki, dla którego były to już 11 zawody w ramach Olimpiad Specjalnych!!!
• większość pracowników SZSP pełniąca różnorakie funkcje ( obsługa sportowej części zawodów, obsługa sekretariatu i biura zawodów, oprawa muzyczna, spikerka, obsługa kawiarenki, prowadzenie konkursu kibica, przygotowanie wystawy itd.),
• opieka medyczna, ratownicy WOPR, obsługa komputerowa zawodów,
wolontariusze pod opieką pana dr Andrzeja Myśliwca : studenci oraz absolwenci Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach oraz słuchacze Medycznej Szkoły Policealnej Województwa Śląskiego w Rybniku.
• oraz fotoreporterzy.

Finansowo imprezę po raz kolejny wsparli:

• Urząd Miista Rybnika,
  • Elektrownia Rybnik S.A.,
  • Firma Enegokrak.

Warto podkreślić, że startom wszystkich zawodników towarzyszył nieustanny, głośny doping kibicówuczniów szkół z okolic Rybnika, uczestników rybnickich Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz oczywiście rodzin naszych pływaków !!!

Zawodnikom i trenerom gratulujemy świetnych wyników,
sponsorom dziękujemy za wsparcie finansowe,
kibicom za gorący doping,
a wszystkim zaangażowanym w organizację za pracę!!!