Andrzejkowo...

30/11/2011, Adrianna Kuźmińska, zdjęcia: Magdalena Kasprzak

W naszej szkole 30 listopada odbyła się impreza andrzejkowa. Na początku zabawy czarownica Ula powitała zgromadzone dzieci na sali gimnastycznej. Wśród naszych uczniów jest Andrzej Motyka, któremu odśpiewaliśmy 100 lat. Następnie czarownica Ula, Ada i Beata zaprosiły dzieci do wspólnej zabawy. W sali logopedycznej czarodziejka Ewa wróżyła dzieciom przy pomocy lania wosku przez klucz. Czarownica Ula poprzez przebijanie serc wywróżyła dziewczynkom i chłopcom imiona przyszłych narzyczonych. Była równiż zabawa z butami. Wróżyła dzieciom, które pierwsze wyjdzie za mąż. Dla oddziału rewalidacyjno-wychowawczego przygotowano zabawę-przyklejanie czarownicom brakujących elementów. Na sali pojawił się wiatr, który rozsypał karty, gwiazdki i duszki. Zrobił bałagan, a dzieci musiały zrobić porządek, poprzez segregowanie i wrzucanie elementów do koszyczków. Zaproszono również dzieci do konkurencji z miotłami i piłkami-toczenie piłki przy pomocy miotły do bramki oraz wyścigi na miotłach. Główną atrakcją było jedzenie ciasteczek. Niektóre z nich były z niespodzianką (pierścionek). Dzieci poczęstowano smakołykami i zakończono zabawę przy doskonałej muzyce.