Kynoterapia

20/02/2012, Aleksandra Szymała

W każdy wtorek przedszkolaki z napięciem czekają na Bajtla. Bajtel to „wyjątkowy” pies, z którym dzieci mają zajęcia z kynoterapii.

Zajęcia te mają najczęściej formę ukierunkowanej przez kynoterapeutę zabawy, podczas której uczestnicy poznają formy prawidłowego kontaktu z psem, sposobu jego pielęgnacji, odczytywania jego mowy ciała i sposobów zachowania się w sytuacji, gdy pies nie przejawia chęci kontaktu z człowiekiem.

Zajęcia w tej formie pomagają przełamywać lęki w kontaktach z otoczeniem, stymulują rozwój zmysłów, pobudzają aktywność, pozwalają oderwać się od otaczającej rzeczywistości.

Badania na całym świecie skutecznie udowadniają, iż zwierzęta domowe bardzo korzystnie wpływają na nasze zdrowie i samopoczucie. Pies w domu jest nie tylko naszym towarzyszem, lecz również gwarantuje nam stały, zdrowy styl życia, przyjemny sposób spędzania wolnego czasu, a przede wszystkim jest skutecznym sposobem na odreagowanie stresów dnia codziennego.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć, która jest świadectwem na to, że dzieci w podczas zajęć dobrze się bawią.