Uśmiechy są dla nich, zabawa i taniec...

09/03/2012, Ilona Kobus, zdjęcia: Magdalena Kasprzak

Dzień Kobiet jest obecnie świętem nieco zapomnianym, obchodzonym nie tak hucznie jak przed laty. Ale w naszej szkole wciąż ma szczególną oprawę  - od wielu lat męska część grona pedagogicznego, w tajemnicy przed damską, przygotowuje wyjątkowy "prezent artystyczny". Niezmiennie zaskakujący, zabawny i wzruszający.

Nie inaczej było i tym razem. Program artystyczny obfitował w mnóstwo atrakcji i niespodzianek. Nie zabrakło, już niemal kultowych punktów corocznego show - szkolnych wiadomości z udziałem Moniki Olejnik (pseudonim W. Wieczorek) i Tomasza Lisa (ps. T. Ganobis) oraz występu nieco przemeblowanej grupy akrobatycznej "Szpagat", czyli duetu Rek - Wieczorek (ach, cóż za szyk, kunszt i finezja...).

Motywem przewodnim imprezy był konkurs taneczno - wokolny, w którym wystartowały zespoły, duety i soliści, oceniane przez niezwykle łaskawe i przychylne jury w składzie: Danuta Ficner, Ewa Brachmańska (nauczycielki), Janina Kasperek (intendentka) i Sandra Nowak (uczennica).

W konkursie udział wzięli:

1. Bartek Gierłowski: piosenka "Marzec, marzec..."

2. Grupa "Brzdące" czyli przedszkolaki i uczniowie I klasy:  taniec do piosenki Shakiry: "Waka, waka"

3. Andrzej Motyka i Tomasz Ganobis czyli Raperzy znad Nacyny: duet wokalno - improwizujący

4. Adam Rek, Wojciech Wieczorek, Tomasz Ganobis: pantomima z elementami wariacji ruchowych do piosenki "Plaża" zespołu Video

5. Klaudia Bauc:  piosenka "Modelka"

6. Natalia Swoboda, Alan Sobiński, Marek Bachlaj, Karol Szulik: teledysk do piosenki Chrisa Rea "Julia"

7. Bartek Gierłowski: piosenka Krzysztofa Antkowiaka "Zakazany Owoc"

8. Dawid Nikel, Karol Szulik, Marek Bachlaj: piosenka zespołu Feel "Jak Anioła głos"

9. Marek Bachlaj: piosenka Gotye "Somebody that i used to know"

10. Klaudia Bauc, Dorota Pastuszka, Alan Lewandowski, Dominik Zimoch czyli nasza szkolna ABBA:  piosenka "Mamma mia"

11. Mateusz Siwiec: pokaz breakdance'u

Jury przyznało dziesięć równorzędnych, pierwszych nagród  oraz jedną drugą - inscenizacji do piosenki "Plaża", za brak happy end-u (gumowy rekin pożarł pluskających się w morzu wczasowiczów).

Uwieńczeniem obchodów szkolnego Dnia Kobiet było chóralne wykonanie przez naszych panów - Adama Reka, Tomasza Ganobisa, Wojciecha Wieczorka i Tadeusza Janowicza  piosenki - protest songu  "Kobiety są jak kwiaty" .

Przygotowanie: Adam Rek, Tomasz Ganobis, Wojciech Wieczorek, Tadeusz Janowicz

Prowadzenie: Adam Rek, Tadeusz Janowicz