Wiosenny konkurs edukacyjny

23/03/2012, Katarzyna Ganobis, zdjęcia: Małgorzata Dudek

Dni są coraz dłuższe, słoneczko coraz mocniej przygrzewa, w ogródkach zakwitły już przebiśniegi i krokusy, na drzewach pojawiły się pączki – to znak, że wiosna naprawdę się już rozpoczęła. A co uczniowie szkoły podstawowej wiedzą o wiośnie?

Tego mogliśmy się dowiedzieć na kolejnym konkursie edukacyjnym z cyklu: „cztery pory roku”, który odbył się w piątek 23 marca. Uczestnicy konkursu rozpoznawali wyświetlane na ekranie wiosenne krajobrazy, przygotowywali ubranie na wiosenny spacer, oglądali i rozpoznawali wiosenne kwiaty, układali puzzle, segregowali i przeliczali papierowe parasole oraz wybierali sprzęty sportowe, które przydadzą się podczas wiosennych zabaw na podwórku. Tak jak zwykle nasi uczniowie wykazali się dużą wiedzą i umiejętnościami. Konkurencje przeplatane były zabawami ruchowymi i wiosennymi piosenkami.

Wszystkie klasy otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz nagrody: zestawy artykułów papierniczych, które na pewno przydadzą się do wykonania prac plastycznych o wiośnie.

Konkurs przygotowali i prowadzili: Aleksandra Szymła, Beata Liszka, Katarzyna Ganobis, Tadeusz Janowicz i Tomasz Ganobis.