Integracyjne "Potyczki umysłowo-ruchowe"

07/05/2012, Ewelina Jagieło, zdjęcia: Magdalena Kasprzak

Dnia 25.04. 2012 naszą szkołę odwiedziły przedszkolaki z zaprzyjaźnionego Przedszkola nr 42 w Rybniku.  Nasi najmłodsi uczniowie  i wychowankowie przedszkola mieli okazję wzmagać się w potyczkach umysłowo- ruchowych.  Wspólna zabawa z przedszkolakami przyniosła wiele uśmiechu na twarzach wszystkich milusińskich. Dzieci miały okazję wspólnie pokonywać trudne konkurencje przygotowane przez naszych nauczycieli wspomagając się nawzajem i  w radości spędzając czas.  Uczestnicy zabawy mieli za zadanie między innymi za pomocą zmysłu dotyku odnaleźć przedmioty ukryte w misach z piachem, ryżem itp., mogli przekonać się o własnej sile podczas konkurencji przeciągania liny, czy „balonowych igrzysk”. Swój spryt i zręczność sprawdzili podczas pokonywania toru przeszkód.  Tak jak zwykle wszyscy uczestnicy zabawy wykazali się ogromnym zaangażowaniem i chęcią do działania, czego efektem była wspaniała kończąca spotkanie wspólna zabawa integracyjna z chustą „KLANZY” i  uzyskanie dyplomów za tak wybitne umiejętności.