Konkurs "Żyjemy zdrowo i bezpiecznie"

11/05/2012, Barbara Dzieżok, zdjęcia: Magdalena Kasprzak

Dnia 08.05.2012r. w naszej szkole odbyła się XI edycja cyklicznego konkursu   szkolnego   „Żyjemy zdrowo i bezpiecznie”.  Jak co roku rywalizacji przyglądali się zaproszeni gości - jury w składzie: pięciu strażaków z Zawodowej Straży Pożarnej z Rybnika, trzech  ratowników z Rybnickiego Sztabu Ratownictwa , dwóch policjantów  oraz  pani doktor z PZP.

Pani Dyrektor powitała gości i uczestników ,  po czym grupa nauczycieli zaprezentowała  przedstawienie muzyczne pt.: „Cukierki”.  Po występie rozpoczęły się trudne i atrakcyjne  dla   uczniów  zadania, które dotyczyły zdrowego stylu życia, bezpieczeństwa i ruchu drogowego . Konkurencje przeplatane były wspólnymi  piosenkami i ćwiczeniami ruchowymi .

Na zakończenie zmagań  był poczęstunek  wiosennymi kanapeczkami i sokami.

Po prawidłowym  przejściu przez pasy, pod czujnym okiem policjanta, każdy z uczestników otrzymał  odblaskową opaskę na rękę,  a  każda klasa pamiątkowy dyplom i nagrody rzeczowe.

Dodatkową atrakcją był pokaz wozu policyjnego , pogotowia ratunkowego i  strażackiego oraz sprzętu gaśniczego  z użyciem sygnalizacji świetlnej i dźwiękowej.

Dziękujemy za wspólną zabawę i zapraszamy za rok!