"Hipoterapeutyczna" galeria zdjęciowa

16/06/2012, Magdalena Kasprzak, zdjęcia: archiwum SZSP

Zapraszamy do nowo powstałej galerii zdjęciowej z przebiegu zajęć hipoteraputycznych. W galerii zebraliśmy zdjęcia z kilku ostatnich lat pracy terapeutycznej. Z tej formy terapii w naszej placówce korzystają przedszkolaki oraz uczniowie najmłodszych klas szkoły podstawowej. Zajęcia hipoterapii są zajęciami wyjazdowymi (odbywają się w ośrodku hipoterapeutycznym). Prowadzone są przez magistrów fizjoterapii / instruktorów hipoterpii / oligofrenopedagogów (pracowników naszej szkoły). Mają formę indywidualną, ale na zajęcia wyjeżdża, dwa razy w  tygodniu, grupa dzieci. Podczas, gdy jedne dzieci biorą udział w zajęciach na koniu, inne pod opieką nauczycieli realizują program edukacyjno-wychowawczy korzystając z okazji przebywania w środowisku naturalnym. Często odwiedzają ośrodek również nasi  starsi uczniowe, którzy mogą w rewelacyjny sposób realizować tam swoje programy edukacyjne związane np. z pracami  w ogrodzie, tematyką dotyczącą wsi, zwierząt , czy zmianą pór roku.

Zdjęciach przedstawiają  przygotowania do zajęć, jazdę i ćwiczenia na koniu, karmienie, aktywności dzieci w trakcie oczekiwania na swoja kolej, "świateczną" sesję fotograficzną oraz zabawy na śniegu, gdy nadmiar śniegu uniemożliwia jazdę na koniu. Zapraszamy!