Przedszkolaki podsumowały kolejny rok hipoterapii

22/06/2012, Magdalena Kasprzak, zdjęcia: M.Kościcka, J.Miller, M.Kasprzak

Kolejny rok nasze przedszkolaki miały możliwość udziału w cotygodniowych zajęciach specjalistycznych z zakresu hipoterapii. Zajęcia odbywały się w o ośrodku hipoterpii, gdzie od wielu lat nasza placówka realizuje tą formę terapii. Pod okiem instruktorów hipoterapii najwspanialsi terapeuci: konik Adaś, Remik i Kajtek pomagały naszym maluchom rozwijać swoje umiejętności ruchowe, społeczne, komunikacyjne. Na zajęcia każdorazowo wyjeżdżała grupa dzieci. Podcza,s gdy jedne brały udział w zajęciach na koniu, inne w oczekiwaniu na swoją kolej, miały okazję poznać najbliższe otoczenie koników (ogród, łakę, stajnię, inne zwierzęta). Podczas spacerów po okolicy dzieci mogły rownież obserwować zmiany zachodzące w przyrodzie, gdy zmieniały sie pory roku.

W miniony poniedziałek  (18 czerwca) w ramach podsumowania udziału w zajęciach hipoterapii przedszkolaki, wraz ze swoimi rodzicami/opiekunami, wzięły udział we wspólnej zabawie i grillu na terenie ośrodka. Do zabawy przyłączyła sie również jedna z klas I SP. Hipoterapuci przygotowali mini "Podchody Końskie". Dzieci, ich rodzice, a także wychowawcy, zostali podzieleni na grupy, dostali instrukcje jak odszukać kolejne wskazówki i zadania do wykonania. Wśród nich było wyklejenie portretu konia, czyszenie zwierzęcia z doborem odpowiednich przyrządów, odszukanie w sianku końskich przysmaków oraz przygotowanie prezentu dla konika. Wszystkie drużyny świetnie poradziły sobie z zadaniami, a końskie portrety zostały ocenione przez Adasia jako "bardzo smaczne":).

W nagrodę na wszystkich czekały grillowane kiełbaski i pyszne ciasto. W czasie, gdy jedne dzieci "grillowały", inne prezentowały swoim rodzicom zdobyte umiejętności jeździeckie. Na zakończenie dzieci w podziękowaniu nakarmiły konika i pożegnały go, ale nie na długo, bo tuż po wakacjach, będą przecież kontynuować zajęcia z konikami.