Obóz sportowy w Czaplinku

27/08/2012, Sabina Dudek, zdjęcia: OR Śląskie

Do Czplinka znów wyruszamy,
bo obóz sportowy mamy.
Tam mnóstwo zajęć nas czeka
tam czas płynie jak Drawa-rzeka.
Piłka nożna, tenis, bocce, koszykówka i kajaki
- to wyczyn nie byle jaki.
Nad Drawskiem ostro trenujemy
naszych sił nie żałujemy.
Potem gdy w regatach w Czaplinku startujemy
zawsze medal przywieziemy.
Co roku w Kusym Dworze z kucharzami mecz piłki nożnej
po przyjacielsku rozegrać chcemy
kto puchar wygra- jeszcze nie wiemy.
Świdwiński aquapark nas czaruje
mnóstwo atrakcji oferuje.
Chętnie tam się wybieramy
- bo czas przyjemnie spędzamy.
Gdy ciszy doznać chcemy
po Połczyńskim Parku spacerujemy
A gdy na słodycz ochotę mamy
do fabryki krówek wyjeżdżamy.
Dla relaksu piękne okolice zwiedzamy
morze w Dżwirzynie podziwiamy.
Gdy w rycerzy zabawić się chcemy
na zamek Drahim się udajemy
lub w Sławogrodzie trochę czasu spędzimy
-tu średniowieczne obyczaje i życie widzimy.
Wieczory także mile spędzamy,
gdy na dyskoteki, karaoke i ognisko ganiamy.
Tu przyjaźni wiele nawiązujemy,
bo w Olimpiadach Specjalnych dobrze się czujemy.
Wspomnienia, zdjęcia do domu zabierzemy
rodzinom o wyjeździe opowiemy.

Katarzyna Rymarzewska

W  tegorocznym Letnim Obozie Sportowym Olimpiad Specjalnych Czaplinek 2012 w ramach działalności S.T."Promyk" wzięło udział 4 uczniów naszej placówki : Agnieszka Janik, Dominik Zimoch, Marek Bachlaj oraz Andrzej Motyka.

Wsród opiekunów- trenerów  grupy  15 sportowców S.T."Promyk" znaleźli się  pracownicy naszej szkoły: panie Iwona Bartoniek oraz Sabina Dudek (trener S.T."Promyk") , a także stały wolontariusz  sekcji Jacek Kapusta.

Sabina Dudek:

W dniach 07.07.2012 – 21.07.2012 Sekcja Terenowa „Promyk” licząca 15 osób przebywała na obozie sportowym w Czaplinku. Uczestnicy bardzo przyjemnie spędzili ten czas. Prócz wycieczek, m.in. nad morze do Dźwirzyna, na zamek Drahim, do Sławogrodu, do wytwórni krówek czy Połczyna Zdroju młodzież chętnie korzystała z atrakcji ośrodka. Trenowano piłkę nożną, tenis ziemny i stołowy, koszykówkę, bocce, badmintona, elementy siatkówki, kajakarstwo, pływanie oraz poruszanie się na rowerkach wodnych. Młodzież gościła również na strzelnicy, gdzie można było postrzelać z wiatrówek oraz z łuków.

Bardzo miło wspominano aqua park w Świdwinie, gdzie dużą popularnością cieszyły się zjeżdżalnie i leniwa rzeka.

W trakcie pobytu aktywnie uczestniczyliśmy w Dniach Czaplinka, gdzie braliśmy udział wregatach kajakarskich. Najszybciej z O.S. przypłynęli na metę Andrzej Motyka z trenerką Katarzyną Rymarzewską i zdobyli II miejsce. Oprócz tego uczestniczka Sylwia Zientek wygrała główną nagrodę w szukaniu piłeczek w piasku – pobyt w hotelu z atrakcjami SPA.

Wieczorami integrowaliśmy się na dyskotekach, karaoke, ogniskach bądź relaksowaliśmy się podziwiając zachody słońca. Uczestnicy odnowili swoje znajomości z S.T. „Halemianka” czy z S.T.„Sokoły Miedary”.

Na pamiątkę każdy uczestnik obozu dostał płytę ze wszystkimi zdjęciami, gdzie uwieczniono obóz sportowy Czaplinek 2012.