Sprzątanie świata

22/09/2012, Beata Liszka, zdjęcia: Tomasz Ganobis

21 września w naszej szkole przeprowadziliśmy akcję „sprzątanie świata”. Poprzez zabawę uświadamialiśmy naszym uczniom potrzebę segregacji śmieci. Dzieci uczyły się segregować śmieci, wrzucając je do kartonów oznaczonych odpowiednimi kolorami. Na konkretnych przykładach pokazaliśmy uczniom, co można zrobić z plastiku, szkła i papieru. Wykorzystano śmieci do zabawy  - wrzucanie do plastykowych butelek ryżu, kaszy, grochu, makaronu i potrząsanie nimi, robienie kulek z papieru i celowania do koszów. Pokazano uczniom ilustrację przedstawiającą szary zanieczyszczony świat. Poprzez zamalowywanie i przyklejanie na ilustrację elementów, dzieci ubarwiły świat.

Prowadzenie: Magdalena Malok, Beata Liszka, Adrianna Kuźmińska, Darek Panek (muzyka).