Szkolne obchody dnia ziemi

28/04/2010, Teks: Adrinna Kuźmińska, Zdjęcia: Joanna Ibrom-Miler, Tomasz Ganobis

Jest taki dzień w roku, w którym pamiętamy o naszej planecie Ziemia. W 2010 roku obchody Dnia Ziemi odbędą się pod hasłem Różnorodność w nas, bioróżnorodność wokół nas. W tym roku świętujemy 40 rocznicę obchodów Dnia Ziemi na świecie i 20 rocznicę obchodów w Polsce.

ONZ obchodzi Dzień Ziemi z 20 na 21 marca, jednak bardziej rozpowszechnioną, w wielu krajach, w tym i Polsce, datą jest 22 kwietnia. Dzień Ziemi to coroczna akcja, która ma ca celu promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie.

W naszej szkole Dzień Ziemi obchodziliśmy w środę 28 kwietnia. Organizatorzy podzielili uczniów na dwie grupy. Klasy gimnazjalne wraz ze swoimi wychowawcami zbierali do worków śmieci wokół szkoły, które były odpowiednio segregowane. Młodsze klasy szkoły podstawowej, przedszkolaki oraz podopieczni grup RW zebrali się na sali gimnastycznej i także mieli okazję segregowania „przygotowanych śmieci” do odpowiednich worków. Oprócz tego uczestnicy spotkania mieli okazję wykazać się plastycznie w temacie naszej ziemi oraz mogli zobaczyć fragmenty filmu pt.: „Mikrokosmos”.

Organizatorami szkolnych obchodów Dnia Ziemi byli: panie: Adrianna Kuźmińska, Olga Gryń oraz pan Grzegorz Frątczak.