Rozpoczęły się zajęcia w multimedialnej sali rewalidacyjnej sfinansowanej przez Fundację Rosa

01/10/2012, Martyna Płonowska- Troszka, Lucyna Łazarska

Od 1-go października rozpoczęły się zajęcia w multimedialnej sali terapeutycznej. Sala powstała dzięki sfinansowaniu zakupu sprzętu multimedialnego przez Fundację Rosa z Wrocławia. Koszt zakupu sprzętu to 25.000zł.

Sala wyposażona jest w :

tablicę multimedialną,

laptop,

komputer stacjonarny z dużym monitorem,  specjalistyczną klawiaturą i myszką,

drukarkę,

ramkę cyfrową,

głośniki niezbędne do nagłośnienia,

i specjalistyczne programy terapeutyczne,

Fundacja sfinansowała także część kosztów zakupu rolet.

W sali odbywać się będą zajęcia komunikacji alternatywnej, logopedii, kompensacyjno- wyrównawcze oraz grupowe- funkcjonowania w środowisku.

Dzięki temu sprzętowi i programom nasi uczniowie będą mogli w ciekawy i bardzo dla nich atrakcyjny sposób, bo poprzez zabawę, pogłębiać wiedzę i umiejętności. I co najważniejsze, terapia, która prowadzi do osiągnięcia tak ważnych celów, przybiera atrakcyjną formę multimedialnych gier, animacji, symulacji i zabaw, dzięki czemu dzieci są bardzo zmotywowane do pracy i czerpią z niej wiele przyjemności. Ponadto nowoczesny sprzęt multimedialny i programy terapeutyczne stanowią niebywale skuteczną metodę na wyrównywanie szans edukacyjnych i rozwojowych dzieci z deficytami poznawczymi.