Leśny Park Niespodzianek

09/06/2010, Martna Płonowska-Troszka

9 czerwca 2010 r. odbyła się szkolna wycieczka do Leśnego Parku Niespodzianek w Ustroniu. Wzięło w niej udział ponad trzydziestu uczniów naszej szkoły. Choć aura w ostatnim czasie nie była łaskawa, tego dnia świeciło nam słońce.

W parku odbyliśmy długi spacer leśnymi dróżkami, podczas którego mogliśmy z bliska oglądać dzikie zwierzęta. Daniele na przykład podchodziły tak blisko, że można było je głaskać i karmić. Obejrzeliśmy też pokaz lotów drapieżników i sowy. Po przerwie na posiłek nastał czas szalonej zabawy na trampolinach, ogromnych huśtawkach, zjeżdżalniach itp. znajdujących się na placu zabaw.  Wycieczka ta dała naszym uczniom możliwość naprawdę bliskiego obcowania z naturą. Choć zmęczeni wędrówką i oszołomieni wrażeniami wszyscy wracaliśmy do szkoły bardzo zadowoleni.

Koszty transportu w czasie wycieczki zostały pokryte ze środków pozyskanych dzięki współpracy z Fundacją Ekologiczną Ekoterm Silesia.