PAŹDZIERNIKOWE ZAJĘCIA W MULTIMEDIALNEJ SALI TERAPEUTYCZNEJ

12/11/2012, Martyna Płonowska - Troszka, Lucyna Łazarska

Dzięki pozyskaniu środków z programu Pokoje Terapeutyczne prowadzonego przez Fundację Rosa powstała w naszej szkole sala multimedialna, w której prowadzimy zajęcia od 01 października 2012r. Przez kolejnych kilka miesięcy będziemy publikować informacje dotyczące odbywających się w niej zajęciach oraz korzyści, które przynoszą one naszym uczniom.

W minionym okresie w trakcie przeprowadzanych zajęć wprowadzaliśmy uczniów w świat pomocy multimedialnych ze szczególnym uwzględnieniem tablicy multimedialnej. Obsługa tych urządzeń przynosi uczniom wiele radości, ale w początkowym okresie konieczna jest nauka pracy z tablicą multimedialną o charakterze dotykowym. Na poszczególnych zajęciach prowadzono terapię zgodnie zajęciami tzn. korygowano wady wymowy, poszerzano zasób słownictwa czynnego i biernego, rozwijano znajomość gestów i symboli metody wspomagającej sposób komunikacji Makaton, a także ogólną wiedzę o najbliższym środowisku i świecie. Ponadto pracowano nad rozwijaniem koordynacji wzrokowo- ruchowej, sprawności manualnej, percepcji wzrokowej i słuchowej i wydłużaniem czasu skupienia uwagi.