Konkurs „Cztery pory roku - jesień”

12/11/2012, Katarzyna Ganobis, zdjęcia: Magdalena Kasprzak

Owoce, warzywa, liście, kasztany, żołędzie, grzyby - słowem „dary jesieni” – królowały w klasach szkolnych przez cały wrzesień i październik. W listopadzie przyszła pora na podsumowanie wiadomości o jesieni. Rolę tę tradycyjnie spełnia konkurs  edukacyjny „Cztery pory roku - jesień”. Tegoroczna edycja dla uczniów szkoły podstawowej odbyła się w czwartek 8 listopada. Z okazji konkursu na sali gimnastycznej wyrósł sad z owocami oraz lasek z grzybami.

Cztery drużyny zmagały się z indywidualnymi i zespołowymi konkurencjami. Były :jesienne puzzle, zbieranie owoców w sadzie, owocowa sztafeta, koszyk z warzywami, loteryjka owocowo-warzywna, zabawy z kasztanami, grzybobranie , a na koniec układanie parasoli z kolorowych „guzików”.

Jak zwykle uczniowie wykazali się dużą wiedzą i umiejętnościami, które zostały nagrodzone dyplomami i lizakami.

Konkurs przygotowały i prowadziły panie : Katarzyna Ganobis i Aleksandra Szymała.

Dziękujemy paniom: Małgorzacie Dudek i Beacie Liszce za pomoc w przygotowaniu pomocy dydaktycznych na konkurs.