"Dary jesieni" - konkurs przedszkolaków

15/11/2012, Aleksandra Szymała, zdjęcia: Monika Karkowska - Kościcka

7 listopada w przedszkolu odbył się Konkurs edukacyjny „Dary jesieni”. Do dzieci przyszła Pni Jesień,  która zaprosiła wszystkich na jesienny spacer.

Pierwszym zadaniem było pozbieranie rozrzuconych liści. Z piosenką na ustach „Ola i liście” dzieci dotarły do sadu, gdzie ozdabiały drzewo w kolorowe liście, rozpoznawały  i zbierały jabłka, gruszki i śliwki. Było także czarowanie i rozpoznawanie po dotyku warzyw, segregowanie żołędzi i kasztanów. Po zabawie ruchowej - ”Pada deszczyk”  niespodzianką dla wychowanków była degustacja warzyw, owoców oraz pysznych kompotów. Po konkurencjach Jesień wręczyła dzieciom Dyplomy oraz słodkości. Wszyscy doskonale się bawili o czym świadczą nasze zdjęcia. Zapraszamy do obejrzenia galerii.