Rumunia. Projekt Comenius – Socrates

22/02/2010, Gabriela Kędziorek

W dniach 22. 02. do 27. 02. 10 delegacja nauczycieli (Ewa Brachmańska i Gabriela Kędziorek) i uczniów (Arkadiusz Anklewicz i Marek Cisoń) z naszej szkoły wzięła udział w spotkaniu przedstawicieli szkół w ramach projektu Comenius – Socrates  w mieście Oradea, w Rumunii.

Uczniowie mieli możliwość zaprezentowania się na polu sportowym, poprzez udział w Olimpiadzie Tenisa Stołowego oraz na polu artystycznym, poprzez udział w Festiwalu Kulturalnym. Nasza delegacja uczestniczyła także w zorganizowanych przez szkołę rumuńską zajęciach pokazowych (min. Terapia tańcem, Terapia muzyczna) oraz warsztatach (min. Warsztat „Muzyka i taniec”, „Kuchnia i ogród”). Gospodarze spotkania przygotowali dla nas również kilka atrakcji, jakimi były wycieczka do Jaskini Niedźwiedziej i Parku Etnograficznego oraz relaks w basenie wód termalnych.

Wizyta w Rumunii była dla nas okazją do wymiany doświadczeń z nauczycielami i uczniami innych państw oraz do poznania kultury i życia codziennego mieszkańców Rumunii.

Z niecierpliwością oczekujemy kolejnych wyjazdów do zaprzyjaźnionych państw, jak również do podejmowania gości w naszym kraju.