Dzień Pluszowego Misia w przedszkolu

MIŚ IDZIE DO PRZEDSZKOLA
„Miś różowy, miś pluszowy

zbuntował się dziś,
Chce iść także do przedszkola,

tak, jak chodzi Krzyś.

Wziął Krzyś misia w obie rączki:
- Po co pójdziesz tam?
- Będę bawił się wesoło

i nie będę sam.

- Gdy tak prosisz, to już chyba

zabiorę cię dziś.
I tak zaczął do przedszkola

chodzić z Krzysiem miś”.

W miniony wtorek, w myśl słów cytowanego wierszyka, pluszowe misie naszych przedszkolaków postanowiły wybrać się do naszego przedszkola. Okazją do spotkania i wspólnej zabawy był obchodzony 25 listopada Światowy Dzień Pluszowego Misia.

Wszystkie dzieci i ich misie rozpoczęły  zabawę od powitania i przedstawienia swoich misiów. By ich pluszaki  czuły się jak prawdziwe przedszkolaki, każdy z nich dostał oczywiście przedszkolny znaczek. Po części wstępnej dzieci czekała niespodzianka –  odwiedziny Pluszowego Misia, którego wszyscy gorąco powitali piosenką. Następnie przedszkolaki sprawdziły jak ten niecodzienny gość wygląda – jakie ma futerko, czy ma uszy, oczka, nosek,  czy jego brzuch jest mały, czy może duży, no i czy ma 4 łapy. Wykonały także portret misia z gotowych tekturowych elementów.

Okazało się, że miś przyniósł ze sobą tajemniczy kuferek, z którego wyczarował dla wszystkich misiowe zabawy. Były, między innymi: zabawa z chustą klanzy, szukanie ukrytych w sali pluszowych misiów, rozpoznawanie misiów wśród innych zabawek, segregowanie ich, no i tradycyjna zabawa kołowa „Stary niedźwiedź mocno śpi”. Dzieci próbowały również naśladować ruchy misia podczas misiowej gimnastyki, a potem skosztowały misiowego przysmaku czyli miodku. Gość miał również dla dzieci inne przysmaki w postaci misiowych żelków i ciasteczek.

Także dzieci nie zapomniały o poczęstunku dla swoich misiaczków przygotowując dla nich Misiowe Przyjęcie.

Tego dnia niespodziankom nie było końca - na pożegnanie gość zaprosił dzieci do mini sali kinowej, gdzie specjalnie z okazji Dnia Misia wyświetlono  2 najpopularniejsze misiowe bajki: o Misiu Koralgolu, i Misiu Uszatku:)

Był to bardzo wesoło  spędzony dzień, a misie na pewno zaspokoiły swoją ciekawość, bo doświadczyły jak  miło dzieci spędzają w przedszkolu czas:)

.