"Jesteśmy Sprawni" - zajęcia sportowe dla przedszkolaków

27/11/2012, Dorota Bajak, zdjęcia: Justyna Labus, Magdalena Kasprzak

16  listopada 2012r.  w  Przedszkolu odbyła się kolejna edycja  spotkania  pod hasłem  „Jesteśmy sprawni”, w ramach którego wszystkie przedszkolaki uczestniczyły w zabawach  z wykorzystaniem Metody Ruchu Rozwijającego W. Sherborne oraz konkurencjach sportowych realizowanych w ramach Programu „Młodzi Sportowcy” Olimpiad Specjalnych.  Zarówno Metoda Ruchu Rozwijającego W. Sherborne jak i program „Młodzi sportowcy” mają na celu stymulację rozwoju fizycznego, społecznego i intelektualnego naszych dzieci.

Do udziału w imprezie, podczas której przedszkolaki zaprezentowały swoje umiejętności, zaproszone zostały również mamy, którym serdecznie dziękujemy za obecność i aktywny udział w zabawach i konkurencjach sportowych.

Po wspólnym powitaniu piosenką i „puszczeniu iskierki” dzieci wykonywały ćwiczenia kształtujące orientację w schemacie twarzy i ciała.  W dużym kole wszyscy chodzili na paluszkach  i piętach, wysoko unosząc nogi , raz szybko a raz powoli. Zabawa „Prowadzenie ślepca” wywołała dużo emocji, ale chyba najbardziej przedszkolakom  podobała się kołyska w kocu i szalona jazda w kocu po sali gimnastycznej a także przechodzenie przez tunel utworzony przez dorosłych i dzieci. Śmiechu i radości ze wspólnej zabawy było co niemiara. Po odśpiewaniu piosenki „Rączki” zakończyły się ćwiczenia metodą ruchu rozwijającego i rozpoczęły konkurencje sportowe.

Hasło zagrzewające naszych małych sportowców „Jesteśmy sprawni, jesteśmy super”  rozpoczęło drugą część spotkania, podczas którego dzieci zaprezentowały swoje umiejętności w zakresie rozpoznawania kolorów, chodzenia, biegania, równowagi, rzutów do celu, toczenia piłki i pokonywania przeszkód. Wspólnie z mamami, które również aktywnie uczestniczyły w konkurencjach,  dzieci kibicowały startującym zawodnikom. Było dużo emocji, radości i zaangażowania ze strony naszych małych sportowców. Wszystkie przedszkolaki spisały się na medal, co z pewnością przyczyniło się do wzrostu ich samooceny i wiary we własne umiejętności i dało powód do  dumy zarówno ich matkom jak i nam – osobom pracującym i opiekującym się naszymi dziećmi w Przedszkolu. Na zakończenie tego pełnego sportowych emocji spotkania  wręczone zostały Dyplomy a na dzieci czekał słodki poczęstunek i napoje. Wszyscy doskonale się bawili, a  naszych rodziców  serdecznie zachęcamy do organizowania takich sportowych zabaw ze swoimi pociechami w domu. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.