"Zakręcony kibic" - podsumowanie akcji

03/12/2012, Agnieszaka Antosz, Magdalena Kasprzak

Podczas corocznych Regionalnych Mityngów Pływackich  Olimpiad Specjalnych, współorganizowanych przez naszą placówkę, niepełnosprawni pływacy mogą liczyć na gorący doping kibiców. Wśród nich są przważnie rodzice i znajomi zawodników oraz   uczniowie i podopieczni rybnickich placówek edukacyjnych i terapeutycznych.

Podczas zawodów odbywa się równocześnie konkurs na najbardziej zaangażowaną  i przygotowaną do kibicowania grupę  (transparenty, instrumenty, okrzyki zagrzewające do walki), a wszczyscy kibice wracają z drobnymi upominkami.

Ciekawą inicjatywą podczas tegorocznego - XX Regionalnego Mityngu Pływackiego Olimpaid Specjalnych Rybnik 23.11.2012 był konkurs pod hasłem "ZAKRĘCONY KIBIC" polegający na zebraniu przez daną szkołę jak największej ilości nakrętek, które wspomogą zakup wózka inwalidzkiego jednej z uczennic SZSP w Rybniku.

(fot.: L.Tyl, żródło: www.rybnik.eu)

Podczas minionych zawodów sportowców wspierali gorącym dopingiem uczniowie i wychowankowie nastepujących placówek:

• SP nr 2
  • SP nr 12
  • SP Jejkowice ( cheerleaderki )
  • Gimnazjum nr 7
  • Gimnazjum nr 12
  • Gimnazjum nr 4
  • Gimnazjum nr 1
  • Gimnazjum nr 15
  • Zespół szkół nr 5
  • Zespół ognisk wychowawczych - Piaski
  • Zespół szkół nr 6
  • Zespół Szkół nr 5
  • Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 3
  • Warsztaty Terapii Zajęciowej nr 1
  • Klub kibica S.T. Motyl z Tych
  • Gimnazjum z Knurowa

Konkurs kibica pod hasłem "Zakręcony kibic" wygrał

Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 3 z Ochojca przywożąc 45 kilogramów plastikowych zakrętek.
 Drugie miejsce zajęły Warsztaty Terapii Zajęciowej nr 1 z Rybnika - uzbierały 33 kg plastikowego materiału wtórnego.
 Na trzecim
miejscu uplasował się Zespół Szkół nr 5 dostarczając 18 kg zakrętek.

W dopingu zawodników podczas zawodów wyróżniły się grupy kibiców z SP nr 2 ,SP nr 12, Gimnazjum nr 1.

Wszystkim kibicom serdecznie dziękujemy za gorący doping oraz  za wsparcie akcji zbierania zakrętek plastikowych,

która pomoże pozyskać fundusze

na zakup wózka inwalidzkiego dla Marty.

Dziękujemy i do zobaczenia za rok!

Organizacją i koordynacją konkursu kibica tradycyjnie zajęły się panie Agnieszka Antosz oraz Joanna Ibrom - Miler, którym w imieniu organizatora serdecznie dziękujemy:)