OFICJALNE OTWARCIE MULTIMEDIALNEJ SALI TERAPEUTYCZNEJ

06/12/2012, Lucyna Łazarska, Martyna Płonowska - Troszka

W czwartek 6 grudnia nastąpiło oficjalne otwarcie nowoczesnej sali multimedialnej w naszej szkole. Będą w niej prowadzone zajęcia grupowe wspierające funkcjonowanie w środowisku, zajęcia rewalidacyjne korekcyjno-kompensacyjne, a także zajęcia z korekcji wad wymowy oraz komunikacji alternatywnej. Dzięki udziałowi w terapii dzieci nauczą się sprawniej komunikować z otoczeniem, poprawią się ich umiejętności grafomotoryczne oraz zwiększy samoocena. Sala powstała dzięki wsparciu Fundacji Rosa, która przekazała w darze specjalistyczne wyposażenie, m.in. projektor multimedialny, tablicę interaktywną, komputery, drukarki oraz multimedialne programy edukacyjne i terapeutyczne. Nowoczesny sprzęt multimedialny i specjalistyczny pozwoli na innowacyjną formę zajęć edukacyjnych i terapeutycznych prowadzonych w ciekawy i dużo bardziej efektywny sposób. Dzięki niemu wiele dzieci, niezależnie od stopnia i rodzaju niepełnosprawności i związanych z nią zaburzeń, będzie mogło usprawniać konkretne obszary i wszechstronnie się rozwijać. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy Fundacji Rosa, a także wszystkim, którzy wsparli naszą akcję zbierania 5 % wartości sprzętu.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z otwarcia sali, a także filmiku autorstwa Pana Janusza Rzymanka