Wielkanoc 2013

01/04/2013

W dniach od 25.03 do 27.03 uczniowie i podopieczni naszej szkoły przeżywali szkolne Rekolekcje Wielkopostne.

W pierwszy dzień (Wielki Poniedziałek) uczniowie uczestniczyli  w Drodze Krzyżowej,  w Kościele świętej Jadwigi. Drugiego dnia (Wielki Wtorek) w kościele została odprawiona Msza święta w intencji uczniów, a przed mszą była okazja do spowiedzi i adoracji krzyża.

Trzeci dzień (Wielka Środa) był bardzo bogaty w wydarzenia. Na początku  uczniowie w swoich klasach uczestniczyli w uroczystym śniadaniu wielkanocnym. Następnie na sali gimnastycznej wszyscy mogli zobaczyć inscenizację do piosenki „Kłótnia w koszyku", przygotowaną przez uczniów klasy V oraz II gimnazjum. Potem była projekcja filmu animowanego pt.: „Zmartwychwstanie Chrystusa”. Przed projekcją filmu rozstrzygnięto konkurs na kartę świąteczną. Na koniec mile zaskoczyli nas nieoczekiwani goście. Dzieci wraz z opiekunami z Przedszkola nr 18, przynieśli naszym uczniom słodycze od wielkanocnego zajączka.

Dziękujemy naszym szkolnym katechetom,  księdzu Grzegorzowi Wrótniakowi oraz wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie rekolekcji.

ŻYCZENIA

Zdrowych, pogodnych, rodzinnych Świąt Wielkanocnych, mocno lanego Śmigusa Dyngusa oraz żeby długo oczekiwana wiosna w końcu do nas przyszła!

życzy redakcja strony.