XII edycja konkursu "Żyjemy zdrowo i bezpiecznie"

30/04/2013, Barbara Dzieżok, zdjęcia: Magdalena Kasprzak

Dnia 26.04.2013r  w SZSP w Rybniku odbył się  po raz dwunasty miedzyklasowy konkurs „Żyjemy zdrowo i bezpiecznie „  pod hasłem "Zdrowe bicie serca" zorganizowany przez NZOZ „Szkol-Med” – pielęgniarki:  B.Dzieżok, B.Szutkę  i T. Kachel oraz nauczycieli SZSP- I.Bartoniek, J.Labus, M.Karkowską i S.Strokosz oraz T. Janowicza.

W gronie jury zasiedli: dyrektor SZSP  L. Ibrom,  doktor Anna Koterba,  przedstawicielka  PSSE  w Rybniku, trzech policjantów z Komendy Policji w Rybniku, ratownik z Rybnickiego Sztabu Ratowniczego oraz przedstawiciele Straży Pożarnej w Rybniku

Imprezę rozpoczęto przedstawieniem pt. „Zielona Kraina” w wykonaniu naszych uczniów - członków zespołu "Baj",  w reżyserii p. M. Ryszki, I. Jonderko i T. Janowicza.

Przez kolejną godzinę trwały różne konkurencje  dotyczące prawidłowego odżywiania, ubierania, ruchu i bezpieczeństwa drogowego, podsumowujące działania zdrowotne realizowane w  kwietniu - miesiącu kultury zdrowotnej.

Wszystko przeplatane było piosenkami o zdrowiu, połączone z ćwiczeniami. Do wspólnej zabawy angażowani byli również członkowie jury. W międzyczasie pani Ula z podopiecznymi przygotowała wiosenne kanapeczki  i każdy  z uczestników mógł  je degustować. Na zakończenie konkursu wszystkie klasy z wychowawcami  przechodziły przez pasy, przy sygnalizacji świetlnej, którą uruchamiał policjant. Za aktywny udział w konkursie, przygotowaną pracę plastyczną każda klasa otrzymała dyplom,  nagrody i soczki.

Największą atrakcja tego konkursu jak co roku były samochody specjalne : straż, policja i ambulans, które na parkingu szkolnym  były udostępnione  naszym podopiecznym. Każdy mógł usiąść, dotknąć sprzętu, a nawet ubrać się w strój strażaka, założyć kask, polać wodą  z węża strażackiego,  posłuchać jak głośno  brzmią  syreny.

Zapraszamy do galerii zdjęciowej z wydarzenia: