Szkolne obchody Dnia Ziemi

08/05/2013, Maria Zientarska, zdjęcia: Magdalena Kasprzak

30.04.2013 roku w szkole odbył sie, po raz kolejny, Dzień Ziemi. Na całym świecie, od roku 1970, obchodzony jest on  22 kwietnia.  Wszyscy ludzie, na całym świecie, przyjaciele Ziemi robią coś, aby Ziemia stała się piękniejsza , zdrowsza i bezpieczniejsza dla wszystkich. Tego dnia każdy powinien pomyśleć, co może zrobić w swoim najbliższym otoczeniu, aby ulżyć Ziemi i zaprzyjaźnić się z nią. W tym dniu uczniowie  naszej szkoły utrwalali swoja wiedzę na temat RECYKLINGU - sposobu segregacji śmieci we własnym otoczeniu, biorąc aktywny udział w segregowaniu  trzech rodzajów śmieci – papier, plastik, szkło - podczas zabawy. Zwrócono także uwagę na potrzebę oszczędzania wody, aby nigdy nam jej czystej  nie zabrakło.  Uczniowie  odpowiadali także na zagadki ekologiczne i przyrodnicze. Wspólne zabawy ekologiczne umożliwiły wykazanie się sprawnością i wiedzą. Na koniec wszyscy złożyli przysięgę Miłośnika przyrody i utworzyli z kwiatów kolorowy ogródek. Imprezę przygotowały panie Maria Zientarska i Danuta Borysewicz, muzycznie  oprawił pan Tadeusz Janowicz, a do wspólnej zabawy włączali się nauczyciele wraz z uczniami.