Z wizytą w Krakowie

13/05/2013, Martyna Płonowska- Troszka

Z wizytą w Krakowie

W czwartek 9.maja odbyła się kolejna lekcja z zakresu edukacji patriotycznej pt."Z wizytą w Krakowie". Uczniowie gimnazjum poznali najciekawsze miejsca Krakowa, zobaczyli jak wygląda zamek na Wawelu, poznali legendę o smoku wawelskim, odwiedzili krakowski rynek i słuchali hejnału z wieży Kościoła Mariackiego. Samodzielnie wykonali też średniowiecznego rycerza. Poszerzając swoją wiedzę o dawnej stolicy Polski uczniowie mieli okazję także wykazać się różnego rodzaju umiejętnościami wykonując kolejne zadania. Jak się okazało wszyscy świetnie rozpoznają konturową mapę Polski, wiedzą jakie są nasze barwy narodowe i jak wygląda polskie godło, znają też naszą stolicę Warszawę i wiedzą, że leży ona tak jak Kraków nad największą polską rzeką- Wisłą. Remisem zakończyła się papierowa bitwa białych i czerwonych. Na zakończenie wspólnie odśpiewaliśmy Hymn Polski "Mazurek Dąbrowskiego". Lekcję przygotowały i poprowadziły Panie: Martyna Płonowska- Troszka, Ilona Kobus oraz Sabina Dudek.