Olimpiada Radości Ruda Śląska

27/05/2013, Teresa Rostkowska, Monika Ryszka, Lucyna Łazarska

Piętnastego i szestnastego maja, uczestniczyliśmy w XVI Olimpiadzie Radości w Rudzie Śląskiej.

Skład naszej grupy stanowili uczniowie z dwóch klas gimnazjalnych: Klaudia Bałc, Dorota Pastuszka, Andrzej Motyka, Alan Lewandowski i Arek Anklewicz.

W pierwszym dniu olimpiady odbyły się zabawy sportowo- rekreacyjne (plac manewrowy, skarbiec dukatów, król strzelców, super sprinter, Madagaskar, lotki, formuła 1, misiu Yogi, wielki połów, Tadek Niejadek, poszukiwacze pereł, mini golf) wzięło udział ponad 160 osób. Wśród zawodników były grupy z Wodzisławia, Świętochłowic, Lędzin, Tych i Rybnika.

Po uroczystym zapaleniu znicza i wciągnięciu flagi przystąpiliśmy do rywalizacji indywidualnych. Ze sportowym zacięciem podchodziliśmy do różnych stanowisk, walczyliśmy i z radością zdobywaliśmy medale. Radości i zapału wystarczyło aż do kończących imprezę konkurencji grupowych- budowania piramidy i przeciągania liny.

Jak na olimpijskich zawodników przystało daliśmy z siebie wszystko i to napawa nas olimpijskim zadowoleniem.

W drugim dniu Olimpiady uczniowie naszej szkoły wzięli udział w trzech konkurencjach:

Tenis stołowy: Dorota Pastuszka, Arkadiusz Anklewicz

Bocce: Klaudia Bałuc, Alan Lewandowski

Piłkarzyki: Andrzej Motyka i absolwent naszej szkoły Mariusz Dudzik.

Wszyscy zawodnicy dali z siebie wszystko, ale tylko Dorocie Pastusze udało się zdobyć brązowy medal w tenisie stołowym w kategorii dziewcząt.