Dzień Matki

31/05/2013, Agnieszka Malinowska, zdjęcia: Magdalena Kasprzak

„Kiedy byłam jak kropelka,

czułam serca Twego bicie
I widziałam jak jest wielka,

miłość, która daje życie..

Kocham Cię! Kocham! Mamo!

wiem, że Ty czujesz to samo.”

27 maja obchodziliśmy w naszej szkole jeden z najpiękniejszych dni w roku DZIEŃ MATKI.

Uczniowie uczcili to święto tańcem, muzyką i zabawą. O przygodzie w lesie opowiedział nam zespół „Baj” prezentując przedstawienie pt. „Zielona kraina”, za co został nagrodzony gromkimi brawami.

Wiosna to pora bardzo radosna, którą lubią także dzieci, dlatego przedszkolaki zaprezentowały Mamom piosenkę o wiośnie oraz drugą z akompaniamentem instrumentów.

Nasze pociechy potrafią nie tylko śpiewać, ale także umieją grać, co udowodnili wykonując brawurowo utwór na instrumentach perkusyjnych do akompaniamentu „Marsz” J. Straussa. Natomiast Piotr Ogon z humorem wyrecytował wiersz Jana Brzechwy „Leń”.

Wszyscy jesteśmy wdzięczni za to, że mama dała nam największy skarb – życie, dlatego dziękując jej za to wspólnie zaśpiewaliśmy piosenkę „Kocham Cię Mamo”.

Na zakończenie każda Mama otrzymała od swojego dziecka własnoręcznie wykonany upominek, po czym Mamy zostały zaproszone na słodki poczęstunek.

Za przygotowanie uroczystości odpowiedzialne były: Joanna Sobik, Agnieszka Malinowska i Iwona Świerczyna.