Konkurs Cztery Pory Roku dla uczniów gimnazjum

12/06/2013, Tekst Ilona Kobus, zdj. Iwona Świerczyna i Lucyna Łazarska

„Cztery pory roku - wiosna”

W oczekiwaniu na prawdziwą, słoneczną i ciepłą wiosnę uczniowie klas gimnazjalnych naszej szkoły wybrali się, w ramach cyklicznego konkursu „Cztery pory roku”,  na wiosenną łąkę marzeń…

Zabrali ze sobą dobre humory oraz wiele wspaniałych pomysłów na wiosenną zabawę, połączoną z przypomnieniem i utrwaleniem wiadomości o wiośnie. Myślą przewodną konkursu było hasło „Wiosna na łące”.

Na poważnie

Na dobry początek podzieleni na sześć zespołów gimnazjaliści odpowiadali na mniej lub bardziej poważne pytania o wiośnie….zgodnie ustalili, że najpiękniejsze kwiaty tej pory roku to żonkile, że na polskich łąkach nie kwitną kaktusy, że biedronka waży mniej, niż krowa, a odgłos kaczek wcale nie jest podobny do rechotu żab.

W dalszej części konkursowej zabawy uczniowie mieli okazję by pochwalić się doskonałą pamięcią (odgadując jakie zwierzątko zniknęło z wiosennej łąki) i rewelacyjną koordynacją wzrokowo - ruchową (układając wzór z kolorowych kwiatów na spiralnej planszy). Sprawdzili też  swoje umiejętności matematyczne, dopasowując ilość płatków kwiatów do liczb lub prostych działań na dodawanie, tworząc przy tym barwny wiosenny bukiet.

Na wesoło

Nie zabrakło też  czasu na odrobinę rywalizacji i kreatywności. W przerwie między poważnymi zadaniami podzieleni na grupy gimnazjaliści szukali przylepionych w różne miejsca na sali gimnastycznej obrazków ze zwierzętami (ślimak, pszczoła, żaba, konik polny, biedronka, motyl) - w rytm piosenki „Waka waka”, wyznaczającej czas na wykonanie zadania. Uwieńczeniem wiosennej wizyty na łące była ”Magiczna liczba siedem”, zabawa ruchowa w wykonaniu uczniów i nauczycieli.

Organizatorki konkursu: Lucyna Łazarska, Ilona Kobus, Iwona Świerczyna