Pierwsza szkolna pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Pokornej w Rudach

20/06/2013, Iwona Jonderko, zdjęcia: Monika Karkowska-Kościcka

,,Nie samym chlebem żyje człowiek, lecz każdym słowem, które pochodzi z ust BożychMt 4,4

13 czerwca 2013 roku wyruszyliśmy dwoma autobusami, pod przewodnictwem naszego księdza Grzegorza, na pierwszą szkolną pielgrzymkę do Rud. Po przyjeździe zawiązaliśmy wspólnotę, aby czas spędzony w pocysterskim zespole klasztorno - pałacowym był czasem dzielenia się sobą i między sobą. Wspaniała pogoda sprzyjała spacerom po przyklasztornym parku oraz zabawie na placu zabaw. Czas ten pozwolił spożytkować nadmiar energii i odpocząć wśród zieleni. Wszyscy na nowo zgromadziliśmy się przed bazyliką, gdzie powitał nas Proboszcz - ks. Rafał Wyleżoł i udaliśmy się przywitać Maryję w wizerunku Matki Boskiej Pokornej.

Dzięki pani Basi, naszej pielęgniarce, zgodnym głosem rozpoczęliśmy pieśń. Następnie ks. Proboszcz przybliżył nam, w krótkich słowach historię tego miejsca. Potem pan Tomek przypomniał nam najważniejsze wydarzenia z życia Maryi, a my przedstawiliśmy Jej nasze prośby. Ksiądz Grzegorz poprowadził nabożeństwo zakończone błogosławieństwem i już musieliśmy wracać. Powróciliśmy spokojni, bo wszystkie nasze sprawy zostawiliśmy w rękach najlepszej z Matek.