XIII festyn integracyjny 2013

23/06/2013, Tekst i zdjęcia: Tomasz Ganobis

20 czerwca 2013 r. na terenie Ośrodka Sportów Wodnych w Rybniku Chwałęcicach odbył się XIII Festyn Integracyjny zorganizowany przez naszą szkołę. W festynie wzięli udział uczniowie naszej szkoły z rodzicami oraz uczniowie zaprzyjaźnionych szkół. W tym roku pogoda „naprawdę” dopisała. Jak co roku na uczestników festynu czekało wiele atrakcji: rejs statkiem Konrad, zabawy z psami-terapeutami, dmuchany plac zabaw, zjeżdżalnie, ścieżka rowerowa: przejażdżka bryczką, studio fryzur i tatuażu i wiele innych.

Na scenie ośrodka odbył się konkurs piosenki, a także rozstrzygnięto konkurs plastyczny. W kawiarence można było przy kawie skosztować ciast (wypieki naszych rodziców i nauczycieli). Był także: grill, bigos, grochówka i stoisko z popcornem. Mokrych atrakcji dostarczyli uczestnikom festynu strażacy, którzy sikawką polewali zimną wodą dla ochłody.

Należy dodać, że imprezie tradycyjnie towarzyszyły XIII Regionalne Regaty Żeglarskie oraz VII Regaty Kajakowe Olimpiad Specjalnych Rybnik 19-20.2013 pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Rybnika Pana Adama Fudali. Gospodarzem zawodów był Klub Olimpiad Specjalnych "Promyk" Rybnik we wspólpracy ze SZSP w Rybniku. Relacja oraz galeria zdjęciowa z zawodów znajduje się tutaj.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom, organizatorom, sponsorom, wolontariuszom, wszystkim rodzicom naszych uczniów, zaproszonym szkołom oraz osobom indywidualnym, wszystkim tym, którzy wnieśli swój wkład i czas do zorganizowania i ubogacenia festynu.