Dary Jesieni

20/10/2010, Tekst: Katarzyna Ganobis, zdjęcia: Tomasz Ganobis

W środę 20 października odwiedziła naszą szkołę „Pani Jesień”. A to w związku z konkursem edukacyjnym z cyklu Cztery Pory Roku – „Dary jesieni”.

Pani Jesień zaprosiła uczestników konkursu – uczniów szkoły podstawowej i przedszkola – na jesienny spacer. Dzięki przygotowanej prezentacji multimedialnej byliśmy w sadzie, mogliśmy odwiedzić ogród warzywny i park. Podczas spaceru uczniowie wykonywali zadania (grupowo i indywidualne) związane z tematem konkursu.

Było więc segregowanie garderoby na letnią i jesienną pogodę, zaprawianie (papierowych) kompotów, rozpoznawanie i smakowanie warzyw, dobieranie liści w pary, segregowanie żołędzi i kasztanów oraz historyjka obrazkowa.

Pani Jesień była pod wrażeniem wiedzy i umiejętności naszych uczniów. Zostawiła im na pamiątkę spotkania dyplomy oraz nagrody.

Organizatorzy: Katarzyna Ganobis i Aleksandra Szymała

Muzyka: Tadeusz Janowicz