Wiosna w Przedszkolu

19/06/2013, Tekst i zdjęcia: Aleksandra Szymała

Słoneczko coraz mocniej przygrzewa, w ogródkach kwitną kwiaty, latają motyle – to znak, że jest wiosna. A co przedszkolaki wiedzą o wiośnie?

Tego mogliśmy się dowiedzieć na kolejnym konkursie edukacyjnym z cyklu: „cztery pory roku”, który odbył się               w czwartek 18 czerwca. Uczestnicy konkursu czarodziejskim zaklęciem przenieśli się do ogrodu, tam po wysłuchaniu piosenki o „Ogrodniczce” prawidłowo wybrali sprzęty, które przydały im się do wiosennych prac- dzieci grabiły, sadziły, podlewały, segregowały ziarenka fasoli, dopasowywały pod względem koloru i kształtu kwiaty, stroiły w kolorowe kropki motyle i biedronki, skakały jak żabki, klekotały jak boćki, rozpoznawały po smaku wiosenne przysmaki. Konkurencje przeplatane były zabawami ruchowymi i wiosennymi piosenkami. Na koniec „Żaba Klementyna” przyznała przedszkolakom Dyplomy i truskawki z bitą śmietaną.