Bystre oko turysty

25/10/2010, tekst i zdjęcia Agnieszka Antosz

Dnia 13 października odbył się konkurs turystyczno-krajoznawczy „Bystre oko turysty - tropami jesieni”. Konkurs odbywał się na terenie ścieżki  edukacyjnej Nadleśnictwa Rybnik na Paruszowcu. W konkursie brały udział drużyny złożone z uczniów naszej szkoły  począwszy od przedszkola poprzez szkołę podstawową i gimnazjum. Pogoda w tym dniu pozwoliła na wykonanie zadań rozmieszczonych na trasie ścieżki leśnej. Uczniowie z zapałem i ochotą wykonywali konkurencje, dużą radość sprawił wszystkim dopołudniowy spacer  po lesie, odnajdywanie  zadań, odgadywanie  zagadek, słuchanie odgłosów ptaków i zbieranie liści.

Konkurs zakończył się wspólnym ogniskiem oraz rozdaniem pamiątkowych medali, dyplomów i nagród dla poszczególnych grup.