Grill z rodzicami - rozpoczęcie roku szkolnego na hipoterapii

20/09/2013, Magdalena Kasprzak, zdjęca: Anetta Gawrysiak, Magdalena Kasprzak

Wspólnie z rodzicami i wychowawcami przedszkolaki oraz uczniowie kl. I szkoły podstawowej rozpoczęły rok szkolny na hipoterapii. Spotkanie w formie grilla odbyło się dnia 16 września 2013r. w Ośrodku Animaloterapii w..Rybniku Niedobczycach, gdzie od lat podopieczni naszej placówki realizują zajęcia hipoterapii.

Zanim jednak rozpoczęto wspólne grillowanie na dzieci i ich rodziców czekały „końskie” zadania. Po wspólnym powitaniu piosenką, podczas której można było poznać lub przypomnieć sobie imiona kolegów i ich rodziców, uczestnicy zostali podzieleni na dwie drużyny: jabłuszek i..marchewek. Pierwsze zadania związane były z odszukaniem, nazwaniem i znajomością zastosowania różnych końskich akcesoriów. Następnie wszyscy odbyli rozgrzewkę, odszukali odpowiedzi strój do jazdy na koniu i wybrali się na „wyścig konny” (były przeszkody, błoto szuwary, zakręty :)). Wszyscy poradzili sobie świetnie. Na koniec trzeba było jeszcze rozpoznać końskie przysmaki uruchamiając zmysł dotyku. Za wszystkie zadania można było otrzymać oczywiście punkty pod postacią końskich smakołyków, czyli kawałków jabłuszek i marchewek (tak, by drużyna na zakończenie miała czym podziękować konikowi). Po rywalizacji rozpoczęto grillowanie. Był to również czas na to, by dzieci mogły zaprezentować swoim rodzicom umiejętności jakie już zdobyły na zajęciach hipoterapii – czyszczenie, pomoc w przygotowaniu konia do jazdy, jazdę na koniku i karmienie go po zakończonych zajęciach. Nowi uczniowie z kolei, mogli pokazać rodzicom co będą robić na zajęciach w ciągu zbliżającego się roku. Końcowym punktem spotkania były gratulacje i wręczenie dzieciom Certyfikatów „Młodego jeźdzca”.

Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom i opiekunom za włączenie się do wspólnej zabawy!