"Murzynek Bambo" u naszych przedszkolaków...

28/10/2013, Aleksandra Szymała, zdjęcia: Monika Karkowska-Kościcka

Na  piątkowych spotkaniach naszych przedszkolaków z książką królują wiersze Juliana Tuwima, a to dlatego, iż 7..stycznia sejm RP zatwierdził 2013 rok Rokiem Tuwimowskim. Ostatnio czytaliśmy wiersz pt.:..„Bambo”, a po czytaniu było spotkanie z Murzynkiem, który przywiózł ze sobą z...dalekiej Afryki dwa wielkie bębny, na których każdyprzedszkolak mógł wybić rytm „Waka, waka”. Były wspólne tańce i przebierańce, gdyż każdy chciał wyglądać jak Murzynek Bambo. Dzieci pochwaliły się Murzynkowi, że znają piosenkę o.."Murzynku malutkim”, a także zwierzęta, które mieszkają w...Afryce. Wiele frajdy sprawiła zabawa słoniem, tygrysem, ryczącymi małpami. Najbardziej pochłonęła wszystkich gra „Małpki”- przedszkolaki miały za zadanie powiesić jak najwięcej małpek i..bananów na wielką palmę. Na koniec był poczęstunek oczywiście bananami prosto z..Afryki, które przywiózł ze sobą ten nasz niecodzienny gość.