Czytamy i bawimy się z lokomotywą

16/10/2013, Sylwia Strokosz, zdjęcia: Monika Karkowska Kościcka

Po raz kolejny w piątkowe przedpołudnie zawitały przedszkolaki oraz  dzieci  z I oddziału rewalidacyjno- wychowawczego na spotkanie z bajką w ramach projektu „Cała Polska czyta dzieciom”.

Tym razem nasze maluchy mogły posłuchać wiersza Juliana Tuwima „LOKOMOTYWA” Tradycyjnie spotkanie rozpoczęło się dźwiękiem tajemniczego dzwoneczka. Podczas czytania dzieci mogły zagwizdać gwizdkiem do słów „Nagle - gwizd! Nagle - świst!„ oraz poczuć dotykiem parę „ Para - buch! Koła - w ruch!” która wydobywała się z urządzenia do robienia baniek. Spotkanie zakończyło się wspólnym śpiewem „Jedzie pociąg z daleka” i utworzeniem lokomotywy, która przemknęła po korytarzu szkolnym wraz z wszystkimi uczestnikami. Uwieńczeniem było wspólne kolorowanie lokomotywy.