Nasz Mityng Pływacki !

25/11/2013, Magdalena Kasprzak, zdjęcia: Katarzyna Ryszka, Aurelia Grzenik

Ponad 150 pływaków z 23 Klubów Olimpiad Specjalnych Oddziału Regionalnego Olimpiady Specjalne Polska – Śląskie (w tym jeden z Opolskiego) wzięło udział w XXI Regionalnym Mityngu Pływackim Olimpiad Specjalnych Rybnik 22.11.2013. Zawody, których już od blisko 20 lat organizatorem jest Klub Olimpiad Specjalnych „Promyk” Rybnik, we współpracy ze Specjalnym Zespołem Szkolno- Przedszkolnym w Rybniku, odbyły się na Krytej Pływalni MOSiR – współorganiztora imprezy - w Rybniku Boguszowicach. Wydarzenie objął Honorowym Patronatem Prezydent Miasta Rybnika - Pan Adam Fudali.

Uroczystą Ceremonię Otwarcia Mityngu zaszczyciło wielu znamienitych gości, na co dzień związanych z edukacją, opieką socjalną, sportem oraz polityką. Wśród gości byli  również przedstawiciele Urzędu Miasta Rybnika - instytucji finansowo wspierającej organizację tej imprezy, na czele z Zastępcą Prezydenta Miasta Rybnika Panią Ewą Ryszką.  To właśnie Ona dokonała Uroczystego Otwarcia Mityngu. Nie zabrakło również przedstawiciela jednego ze sponsorów imprezy Firmy EDF Rybnik S.A., Dyrektora ds. organizacji i jakości - Pana Marka Kaźmierczaka. Obecni byli także przedstawiciele  Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach, - uczelni, której studenci pełnią, już od kilku lat,  nieocenioną rolę wolontariuszy podczas Mityngu Pływackiego w Rybniku.

W tym miejscu, w imieniu organizatora, serdecznie dziękujemy zaproszonym gościom, których udział w..Ceremonii Otwarcia, jak i w dalszej części zawodów, uświetnił naszą imprezę.

W części zasadniczej mityngu zebrani goście oraz licznie zgromadzeni na trybunach kibice mogli obserwować i wspierać naszych sportowców podczas ich startów finałowych. Odbyło się, aż 56 biegów, w tym: 15 m ze sprzętem pneumatycznym, 15 z asystą, 25m,50m, 100m  stylem dowolnym, klasycznym grzbietowym, motylkowym oraz sztafety 4x25m oraz 4x50m stylem dowolnym. Starty, rywalizacja, związany z nimi wachlarz emocji:  niepewność, trema,  sportowa złość, smutek, duma, radość, wzruszenie, euforia towarzyszyły do ostatnich chwil nie tylko sportowcom.  Radość, podziw,  łzy wzruszenia można było bowiem obserwować również na twarzach terenów, rodziców zawodników, kibiców, wolontariuszy, zaproszonych gości oraz organizatorów.
       Nasi sportowcy jak zwykle stanęli na wysokości zadania i w myśl słów przysięgi olimpijskiej – „byli dzielni w..swym wysiłku”. Pomagali im nieustannie i niezmiernie gorąco kibice: rodzice, przyjaciele oraz najliczniejsza grupa  - dzieci i młodzież z rybnickich szkół podstawowych oraz gimnazjów, którzy jednocześnie rywalizowali o miano najaktywniejszej i pomysłowej grupy kibiców. Należy dodać, że po raz kolejny odbył się konkurs „Zakręcony Kibic” - w ramach którego grupy kibiców zbierały plastykowe zakrętki, których zbiórka wspomoże, kolejny już raz, zakup sprzętu rehabilitacyjnego jednej z uczennic SZS-P w Rybniku – Marty.

Serdecznie dziękujemy zebranym kibicom za piękny i gorący doping, który dodawał sił naszym niezwykłym sportowcom podczas rywalizacji
oraz za gorące brawa podczas Ceremonii Dekoracji zawodników medalami,
no i za dziesiątki kilogramów zebranych zakrętek!:)

Podczas Ceremonii Zakończenia Zawodów wszyscy troszkę;) zmęczeni, ale jednocześnie szczęśliwi i uśmiechnięci wysłuchali jeszcze słów podziękowań i podziwu Sędziego Głównego Pana Aleksandra Bieleckiego. Jego uwagi odnośnie czynionych przez naszych pływaków postępów, które jako wieloletni uczestnik zawodów w roli sędziego mógł zaobserwować, dały motywację sportowcom ich trenerom, rodzicom do dalszych ciężkich treningów, a..organizatorom zawodów do dalszego podejmowania wysiłku przy umożliwianiu prezentacji umiejętności pływackich podczas organizowanych zawodów.

Finansowo imprezę wsparli:

Rzeczowo imprezę wsparli:

Cukiernia Harazim,

Cukiernia Tkocz,

Cukiernia Wysłucha,

Cukiernia Kołodziej,

Cukiernia Czepiel

Świat Wody  - PPUH Import-Export Henryk Pisarek

Organizacyjnie imprezę wsparli:

działacze Klubu Olimpiad Specjalncyh ”Promyk” Rybnik,
grono pracowników Specjalnego Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Rybniku,
 Sędzia Aleksander Bielecki,
Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe w Rybniku,
 Katarzyna Ryszka i Aurelia Grzenik z FOTOSTUDIO KATARZYNA RYSZKA
Wiesław Ananiewicz - transport

oraz ponad 60 Wolontariuszy akcyjnych – studentów Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach

i stali wolontariusze Klubu Olimpiad Specjalnych"Promyk" Rybnik

wszystkim z całego serca dziękujemy !!!!