Szkolenie - Aromoterapia

14/11/2013, Aleksandra Szymała

13 listopada odbyło się w naszej szkole szkolenie pt. „Aromaterapia na co dzień”. Szkolenie było skierowane dla wszystkich chętnych nauczycieli i rodziców. Uczestnicy usłyszeli wiele ciekawostek dotyczących węchu. Dowiedzieli się na czym polegają zabiegi aromaterapeutyczne. Poznali właściwości i wskazania olejków najczęściej wykorzystywanych w aromaterapii a także wiele gotowych recept wykorzystania powyższych olejków w powszechnych dolegliwościach zdrowotnych (nerwice, przeziębienia…) i kosmetycznych. Mieli możliwość poznać zapachy najskuteczniejszych w terapii olejków z drzewa  herbacianego, lawendy, grejpfruta, tymianku i in.. Był czas również na kawę i ciacho.

Szkolenie poprowadziły  panie: Aleksandra Szymała i Sylwia Strokosz.

P.S receptury o których była mowa na szkoleniu można znaleźć w książceIwona Konopacka-Brud, Władysław Stanisław Brud ”Aromaterapia dla każdego”, Białystok, 2007 lub na stronie naszej szkoły w zakłdce-„Artykuły”