Świętowaliśmy Dzień Pluszowego Misia

27/11/2013, Tekst i zdjęcia: Magdalena Kasprzak, Joanna Ibrom - Miler

Dnia 25 listopada obchodzimy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Tego roku, ta najpopularniejsza zabawka obchodziła swoje 111 urodziny.

Dnia 26 listopada br. swoją wizytę w szkole zapowiedział ogromny, przesympatyczny Miś. Nasze przedszkolaki wspólnie z uczniami kl. I postanowiły zorganizować dla Misia niespodziankę w postaci przyjęcia urodzinowego. Dodatkowo była okazja, by  uczcić również urodziny Kingi, która właśnie skończyła 7 lat:)

na zdjęciu: Kinga z Misiem - nasi solenizanci:)

Gdy Miś już dotarł wszyscy powitali go gorąco piosenką, a on przywitał się z każdym dzieckiem z osobna. Dzieci wręczyły Misiowi prezent, złożyły życzenia i odśpiewały gromkie "100 lat". Niespodzianką był prawdziwy (już nie z ciastoliny) tort!  Zanim jednak dzieci zasiadły do poczęstunku, Miś porwał wszsytkich do wspólnej kołowej zabawy. Był znany " Stary Niedźwiedź", "Balonik" oraz nowa piosenka o Misiu (z utrawalaniem gestów Makaton). Furrorę zrobiła maszynka do robienia baniek mydlanych, dzięki której dzieci mogły wirować wśród baniek przy dźwiękach misiowych piosenek. Imprezę trzeba było jednak powoli kończyć. Okazało się jednak, że Misiowi tak spodobało się w naszym przedszkolu, że postanowił zostać w nim na zawsze:)