Mikołajki ze sztuką..

08/12/2013, Tekst, zdjęcia: Magdalena Kasprzak oraz Martyna Płonowska - Troszka

Tegoroczny Dzień Św. Mikołaja upłynął w teatralnym klimacie. W oczekiwaniu na spotkanie z..upragnionym Mikołajem dzieci i młodzież naszej placówki miała okazję obejrzeć krótkie przedstawienie w wykonaniu nauczycieli, w ramach inicjatywy "Nauczyciele dzieciom". "Prawdziwa opowieść o Św. Mikołaju" to bogata w utwory muzyczne inscenizacja, w której finałaową sceną jest oczywiście pojawienie się Mikołaja. Dzieci otrzymały upragnione prezenty, a chętni zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie. W trakcie imprezy rozstrzygnięto również konkurs plastyczny, którego tematem był "Portret Mikołaja" (szczegóły wkrótce na podstronie osiągnięcia plastyczne). Potem przyszedł czas na kolejną atrakcję imprezy - internetowy Teatr TVP. Już kolejny raz, w ramach tego projektu, nasi podpopieczni mogli obejrzeć transmitowane online  przedstawienie. Tym razem był to spektakl pt. "Szelmostwa Lisa Witalisa" w wykonaniu Teatru Polskiego w Bydgoszczy.