"Kotek"

20/01/2014, Monika Karkowska-Kościcka

17.01.2014  w piątkowe przedpołudnie przedszkolaki oraz dzieci z I oddziału rewalidacyjno - wychowawczego uczestniczyły w spotkaniu z wierszem w ramach projektu „Cała Polska czyta dzieciom”, które rozpoczęło się  teatralnym trzykrotnym dźwiękiem  dzwoneczka.

Młodzi czytelnicy mogli posłuchać wiersza Juliana Tuwima „Kotek”. Podczas czytania dzieci poznawały i naśladowały odgłosy i ruchy kota np. chodzenie na czworaka, przeciąganie się, mruczenie ,miałczenie oraz picie mleka z miseczek. Wspólnie bawiliśmy się w „Kotka i myszkę” a na zakończenie w ramach stopniowania trudności wykonaliśmy prace plastyczną , gdzie pierwsza grupa dzieci najpierw pisała po śladzie a potem zakolorowywała  a druga grupa zamalowywała paluszkami kontur kotka .

17.01.2014r w piątkowe przedpołudnie przedszkolaki oraz dzieci z I oddziału rewalidacyjno - wychowawczego uczestniczyły w spotkaniu z wierszem w ramach projektu „Cała Polska czyta dzieciom”, które rozpoczęło się  teatralnym trzykrotnym dźwiękiem  dzwoneczka.