Konkurs edukacyjny "Zima" dla uczniów SP

27/02/2014, Tekst: Aleksandra Szymała, zdjęcia: Magdalena Kasprzak

„Zimno, zimno nam w paluszki”- tą piosenką uczniowie Szkoły Podstawowej rozpoczęli z Panią Zimą konkurs edukacyjny z cyklu "Cztery pory roku".  Pani Zima z dalekiej Północy przywiozła dzieciom lód i wiele ciekawych konkurencji. Uczniowie wybierali odpowiednią do pory roku garderobę, rozpoznawali sporty zimowe, łączyli w pary sprzęty oraz różne kształty śnieżynek. Przyleciał do nas malutki, głodny „gość”, którego szczebiot każdy mógł usłyszeć. Po nakarmieniu naszego przybysza lepiliśmy bałwana i graliśmy w hokeja. Zawody hokejowe rozbudziły w uczestnikach konkursu „ducha” rywalizacji, któremu dali wyraz w pomysłowych, zabawnych okrzykach. W tej wyjątkowej, sportowej atmosferze miało miejsce rozdanie Dyplomów i nagród. Nauczycielom dziękuję za rzetelne przygotowanie uczniów i stworzenie wspaniałej atmosfery, podziękowania również dla koleżanek Beaty Liszki i  Gabrysi Szojer za pomoc w zorganizowaniu konkursu.