Dzień Kobiet w kabaretowym wydaniu

07/03/2014, Tekst i zdjęcia: Magdalena KasprzaK

W przeddzień Święta Kobiet nasi Panowie, jak to czynią od kilku już lat, przygotowali dla nas program artystyczny. Chociaż w gronie pracowników naszej szkoły mężczyźni stanowią zdecydowaną mniejszość, wypadkowa ich talentów jest ogromna. Łącząc zdolności aktorskie, reżyserskie, kabaretowe, wokalne,  charakteryzatorskie, multimedialne, taneczne, no i oczywiście sprawnościowe, są w stanie co roku, nas kobiety, zaskakiwać i rozśmieszać do łez.

Tegoroczną imprezę ropoczął film dokumentalny, bedący efektem przeprowadzonej wśród uczniów i pracowników szkoły ankiety. Pytania dotyczyły oczywiście kobiet: jaka powinna być idealna kobieta, czym zajmują się kobiety, dlaczego się malują, i czy potrafią prowadzić samochód? Film wszystkie zgromadzone panie rozbawił niesamowicie, pewnie dlatego, że większość odpowiedzi ankietowanych była tendencyjna;).

Następnie obejrzeliśmy  Wiadomości szkolne. Długonoga Monika Olejnik i bujnowłosy Piotr Kraśko przedstawili najświeższe wiadomości z życia szkoły, zarówno te oficjalne, jak i te mniej ;), ale w końcu to rola dziennikarza...:)

Potem przyszedł czas na kolejną projekcję filmową. Tym razem film fabularny (utrzymywany w tajemnicy, choć większośc grona nie wyobrażała sobie, by nasi chłopcy nie nakręcili II części zeszłorocznego Bonda). Ciekawość i nadzieje zostały zaspokojone. II część przygód Bonda (w tej roli Wojciech Wieczorek) opowiadała o tym, jak agent  bohatersko uratował naszą Dyrekcję (oskarowa kreacja Adama Reka) z opresji, w jaką wpakował ją niezwykle niebezpieczny, zraniony przez  kobietę, Doktor G. (w tej roli Tomasz Ganobis). Wszystko, jak w kinie amerykańskim, skończyło się dobrze, ale niedomknięte drzwi celi zapowiadają z pewnością część III.

Przyszła również pora na występy naszych uczniów - członków zespołu wokalno - teatralnego BAJ, pod kierownictwem pani Moniki Ryszki.  Uczniowie zainscenizowanymi utworami muzycznymi wprowadzili nas w romantyczny nastrój. Odegrane i wytańczone utwory prezentowały różne "sposoby" na to, jak mężczyna może zabiegać o kobietę. Zarówno gorące tango, romantyczna serenada pod balkonem ukochanej, sposób na "cukierka", zachwyt nad tańcem (w rytm "Ona tańczy dla mnie"), czy róża dla ukochanej, okazały się skuteczne. Wśród zgromadzonej publiczności największą sympatię i uznanie wzbudził jednak sposób zdobywania kobiety staropolskim obyczajem. (Nie ma to jak rycerz na białym koniu...). Nasi podopieczni, prezentowali się niezwykle elegancko, szczególnie dziewczyny, które z tej okazji odwiedziły "salon" fryzjerski i kosmetyczny.  Jeden z naszych panów, również postanowił odegrać scenkę - i zdobyć panie na "cztery kółka"....

Punktem kulminacyjnym był występ sławnego duetu kabaretowo - akrobatycznego SZPAGAT, który mimo, że już w podeszłym wieku, daje radę, a swoje występy gimnastyczne wspomaga sprzętem asekuracyjnym;) Ciekawe jak to będzie podczas przyszłorocznego tournee.

Na zakończenie, przy dźwiękach utworu Andrzeja Rosiewicza "Najwięcej witaminy", obejrzeliśmy fotoprezentację zdjęć, NASZYCH ZDJĘĆ!:)

Serdeczne podziękowania od żeńskiego grona pracowników naszej placówki dla grona mężczyzn,

a w szczególności dla twórcow i odtwórców tegorocznej imprezy:

Pana Tadeusza Janowicza

Pana Adama Reka